ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Vonnová obhájila prvenství ve Světovém poháru

Velikost textu:

Aare (Švédsko) - Celkové prvenství ve Světovém poháru sjezdového lyžování si opět vydobyla Američanka Lindsey Vonnová. Dnešní vítězství v závěrečném sjezdu ve finále sezony ve švédském Aare následuje po zisku velkého křišťálového glóbu. Vonnová má nyní na svém kontě o 389 bodů více než Maria Rieschová z Německa, která dnes dojela se ztrátou čtyř desetin druhá, a tři závody před koncem sezony nemůže být předstižena. Dílčí prvenství v klasifikaci sjezdu už měla suverénka posledních dvou let zajištěno po předchozím závodu v Bansku.

Americká lyžařka Lindsey Vonnová
Americká lyžařka Lindsey Vonnová
Otevřít galerii
 • Americká lyžařka Lindsey Vonnová autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Americká sjezdařka Lindsey Vonnová zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/661/66031.jpg?1233669107

Vonnová se s obtížnými podmínkami v Aare vypořádala výborně, když projela cílem, měla více než sekundový náskok před Rakušankou Renate Götschlovou. Za mlhy a sněžení odmítla debakl "zbytku světa" nejlepší slalomářka sezony Rieschová a druhým místem si definitivně zajistila i stejnou příčku v celkovém hodnocení SP.

Při finále sezony čeká na sjezdařky v Aare ještě ve čtvrtek super-G, v pátek slalom a v sobotu obří slalom. Ve zbývajících závodech už bude na startu i nejlepší česká lyžařka Šárka Záhrobská, která sjezdy nejezdí.

Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.