ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Záhrobská dojela ve slalomu čtvrtá, Rieschová má malý globus

Velikost textu:

Ofterschwang (Německo) - Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila ve slalomu Světového poháru v Ofterschwangu čtvrté místo o pouhou desetinu sekundy za stupni vítězů. Závod vyhrála Francouzka Sandrine Aubertová. Z malého křišťálového globu se v předstihu radovala Němka Maria Rieschová, které k tomu stačilo páté místo.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská zdroj: Internet https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/578/57722.jpg?1229263007
 • Maria Rieschová autor: Alessandro Trovati, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/723/72225.jpg?1236433144

Dlouho se zdálo, že v německém středisku bude slavit především Američanka Lindsey Vonnová. Po prvním kole vedla a i průměrný čas by jí stačil k obhajobě celkového prvenství v hodnocení Světového poháru. Ve druhé jízdě však upadla a s oslavou musí počkat minimálně týden do švédského Aare. Naopak Rieschová už nemůže být díky výpadku své konkurentky v hodnocení slalomu předstižena.


S nástrahami zmrzlé trati se vypořádala velmi dobře i Záhrobská, i když se v prudké pasáži nevyvarovala chyb a v cíli měla o desetinu horší čas než v té době vedoucí Rakušanka Nicole Hospová. Na startu sice čekalo ještě dalších šest závodnic, před Záhrobskou už se dostaly ale jen Švédka Frida Hansdotterová a Aubertová. Francouzka se probojovala na stupně vítězů poprvé v kariéře. 

Záhrobská po dnešním výsledku udržela třetí příčku v hodnocení slalomu, do konce sezony zbývá jediný závod. Česká reprezentantka tak může zopakovat svou pozici ze sezony 2006/07.

Sandrine Aubertová
Sandrine Aubertová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.