ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Sáblíková vyhrála poslední závod SP i celý seriál

Velikost textu:

Salt Lake City - Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála i poslední díl Světového poháru na dlouhých tratích. Zvítězila i v závodě na 3000 metrů a potřetí za sebou ovládla celý seriál.

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková
Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková
Otevřít galerii
 • Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková autor: MASSIMO PINCA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/14/1348.jpg?1199804381
 • Rychlobruslařka Martina Sáblíková autor: Peter Dejong, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/526/52508.jpg?1226689735

Sáblíková v této sezoně vyhrála čtyři ze šesti závodů. Před dneškem triumfovala na tříkilometrové trati také v Berlíně a Erfurtu i na pětce v Heerenveenu, v dalších dvou závodech skončila druhá.

Celkové prvenství už měla jisté před dnešním startem, přesto zajela další skvělou jízdu a dokázala, že je týden před mistrovstvím světa ve Vancouveru ve výborné formě.

Při neúčasti Němky Claudie Pechsteinové (která sezonu předčasně ukončila kvůli virovému onemocnění) měla být její největší soupeřkou Kanaďanka Kristina Grovesová. S ní se Sáblíková utkala v přímém souboji v poslední jízdě a v cíli byla o téměř půldruhé vteřiny rychlejší. Mezi ně se vklínila Němka Daniela Anschützová-Thomsová a protože závěrečný závod měl vyšší bodový koeficient, skončila druhá i v celkovém pořadí.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.