ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Zlato ve sprintu dvojic získali na MS v Liberci Norové

Velikost textu:
aktualizováno 25. 2. 2009 18:30

Liberec - Závod ve sprintu dvojic na Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci vyhrála norská dvojice Johan Kjölstad a Ola Vigen Hattestad před Německem a Finskem. České duo Martin Jakš s Alešem Razýmem vypadlo v semifinále. Jakš neměl v závodě dobrou fyzickou kondici, Razým si zase po dojezdu stěžoval na špatně připravené lyže.

Vítězné sprinterské dvojice
Vítězné sprinterské dvojice
Otevřít galerii
 • Vítězné sprinterské dvojice autor: Luboš Pavlíček, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/703/70264.jpg?1235572779
 • Sprint mužských dvojic autor: Jens Meyer, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/703/70262.jpg?1235572573

"Nevím, jestli to je vina servisáků nebo lyží, ale nelíbilo se mi to," okomentoval šestý muž včerejšího závodu jednotlivců svoje dnešní potíže.

Šestadvacetiletý Hattestad ve Vesci znovu potvrdil, že je mezi lyžaři v současnosti suverénním sprinterským králem. Před šampionátem letos ovládl pět sprinterských klání, v úterý vyhrál na krátké trati volnou technikou a dnes jako první protnul i cíl závodu dvojic, v němž mu sekundoval další sprinterský specialista Kjölstad.

V Liberci získal Hattestad už druhý titul a zařadil se po bok dalších dvou zlatých medailistů: sdruženáře Todda Lodwicka a finské běžkyně Aino-Kaisy Saarinenové, která dnes také triumfovala v týmovém sprintu, navíc má ve sbírce prvenství na klasické desítce a bronz ve skiatlonu.Norové museli bojovat o svůj triumf až do posledních metrů. Hattestad o zlato svedl napínavý souboj s Finem Samim Jauhojärvim a Němcem Axelem Teichmannem. Do cílové rovinky vjížděl jako první Jauhojärvi, který toužil napodobit předchozí triumf svých krajanek Saarinenové a Virpi Kuitunenové, ale Hattestad jej mohutnými odpichy soupaž v závěrečném spurtu dokázal předstihnout o půl vteřiny. V souboji o druhé místo cílová fotografie navíc označila za držitele stříbra německý tým.

Výsledky finále sprintu dvojic mužů (6x1,6 km klasicky)
Výsledky finále sprintu dvojic mužů (6x1,6 km klasicky)
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.