ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Biatlonistka Vítková: Chci na olympiádu

Velikost textu:

Praha - Česká biatlonistka Veronika Vítková si na mistrovství světa v korejském Pchjongjangu připsala zatím největší úspěch kariéry. Individuální závod na 15 kilometrů jí přinesl skvělé páté místo a v závodu s hromadným startem skončila desátá. Podle Vítkové, která by se ráda zúčastnila příští olympiády, za to mohly mimo jiné kopcovité tratě a skvělá forma, která přišla v pravý čas.

Veronika Vítková
Veronika Vítková
Otevřít galerii
 • Veronika Vítková autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Veronika Vítková autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Přestože jí je teprve dvacet let, své síly už poměřuje s největšími hvězdami. Podle Vítkové se však jindy než na trati nesetkají. "Nekomunikujeme spolu. Snažím se soustředit na vlastní výkon," tvrdí biatlonistka, která byla na korejském šampionátu z Čechů nejlepší. "Takové výsledky jsem od sebe nečekala. Říkala jsem si, že do dvacátého místa by to byl úspěch, ale tohle je super," raduje se Vítková.

V individuálním závodě dlouho sahala po medaili, při závěrečné střelbě se však sen rozplynul - Vítková totiž minula terč a nakonec skončila na páté příčce. Osobní trenér Jindřich Šikola přitom se startem nejdříve nesouhlasil. "Nakonec mi tu možnost dal. O strategii jsme se moc nebavili. Důležité bylo jet závod naplno a dokázat největší úspěch," vysvětluje česká reprezentantka, kterou nyní čeká týden odpočinku a poté dvě závěrečná kola Světového poháru.


A jaké jsou její cíle do vzdálenější budoucnosti? Mladá sportovkyně, kterou k biatlonu přivedla její teta, bývalá lyžařka Jana Šaldová, by se chtěla podívat příští rok na zimní olympijské hry. "A dosáhnout na nějakou medaili," dodává Vítková.

Veronika Vítková
Veronika Vítková

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.