Super-G SP lyžařek v Tarvisiu vyhrála Vonnová

Tarvisio (Itálie) - Dnešní superobří slalom Světového poháru v italském Tarvisiu vyhrála vedoucí žena pořadí Lindsey Vonnová. Čtyřiadvacetiletá lyžařka si připsala již šestou výhru v seriálu v sezoně a celkově devatenáctou v kariéře, čímž stanovila nový americký rekord.

Nedařilo se naopak české reprezentantce Šárce Záhrobské, která za vítěznou Američankou zaostala o tři sekundy a obsadila 49. místo. Druhá Češka na startu Klára Křížová byla o příčku horší.

Mistryně světa v super-G Vonnová sjela sjezdovku Prampero v čase 1:21,27 a v počtu vítězných závodů v SP o jednu výhru překonala předchozí maximum krajanky Tamary McKinneyové.

Druhé místo dnes v Tarvisiu obsadila se ztrátou půl vteřiny Švýcarka Fabienne Suterová, třetí Slovinka Tina Mazeová zaostala o 67 setin.

Vonnová, která na světovém šampionátu ve Val d'Isère ještě získala zlato ve sjezdu, obsadila v páteční superkombinaci a sobotním sjezdu druhé místo a po dnešním triumfu se tak opět přiblížila obhajobě celkového prvenství v SP. V průběžném hodnocení seriálu má na prvním místě náskok 299 bodů před druhou Mariou Rieschovou. Třetí Anja Pärsonová ze Švédska, která dnešní závod nedokončila, má na kontě 960 bodů.

Výsledek superobřího slalomu SP lyžařek v Tarvisiu:
 1. Vonnová (USA) 1:21,72, 2. Suterová (Švýc.) -0,51, 3. Mazeová (Slov.) -0,67, 4. Zettelová (Rak.) -0,68, 5. N. Fanchiniová (It.) -0,81, 6. Kamerová (Švýc.) -0,87, 7. Vanderbeeková (Kan.) -0,88, 8. Fenningerová (Rak.) -0,96, 9. Dettlingová (Švýc.) -0,98, 10. Görglová (Rak.) a Marchandová-Arvierová (Fr.) obě -1,01, ...49. Záhrobská -3,07, 50. Křížová (obě ČR) -3,37.