ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Ruské biatlonistky získaly titul ve štafetě

Velikost textu:
aktualizováno 21. 2. 2009 14:02

Pchjongčchang (Korea) - Ruské biatlonistky zvítězily i v oslabené sestavě bez potrestaných dopingových hříšnic ve štafetovém závodě na světovém šampionátu v korejském Pchjongčchangu. Čtveřice Světlana Slepcovová, Anna Bulyginová, Olga Medvedcevová a Olga Zajcevová díky lepší střelbě porazila obhájkyně titulu z Německa, třetí skončily Francouzky. České družstvo dojelo na dvanácté příčce.

Ruská biatlonistka Olga Zajcevová
Ruská biatlonistka Olga Zajcevová

Favorizované Němky, které dnes útočily na třetí světové zlato za sebou, od úvodu dotahovaly. Poprvé se jim podařilo dostat do čela v závěru třetího úseku, a když vzápětí Andrea Henkelová předávala štafetu dvojnásobné mistryni z předchozích individuálních závodů Kati Wilhelmové, zdálo se, že je o titulu rozhodnuto.

Jenže na střelnici znovu zaúřadoval silný vítr. Nejpevnější nervy měla Zajcevová, která nejlépe zvládla i závěrečnou položku vestoje a s pohodlným náskokem téměř půl druhé minuty si mohla v cíli dovolit i oslavu s ruskou vlajkou. Spolu s kolegyněmi z týmu vyhrály čtvrtou z pěti štafet v probíhající sezoně, přestože jim chyběly potrestané opory Jekatěrina Jurjevová a Albina Achatovová.

V českých barvách potvrdila skvělou formu česká juniorka Veronika Vítková, která na prvním úseku překonala hned na startu nebezpečně vyhlížející pád a díky vynikajícímu běžeckému času předávala Zdence Vejnarové těsně pod stupni vítězů.

Druhá Češka však po nevyzpytatelné střelbě vestoje musela na tři trestná kola, čímž prakticky pohřbila naděje týmu na umístění v elitní desítce. Střelecky se nedařilo ani dalším reprezentantkám Veronice Zvařičové a Zuzaně Tryznové a tým nakonec finišoval s šesti chybami dvanáctý.

Mistrovství světa v biatlonu - štafeta žen (4 x 6 km):
1. Rusko (Slepcovová, Bulyginová, Medvedcevová, Zajcevová) 1:13:12,9 (0 tr. okruhů), 2. Německo (Becková, Neunerová, Henkelová, Wilhelmová) -1:15,1 (3), 3. Francie (Brunetová, Becaertová, Dorinová, Baillyová) -1:27,5 (1), 4. Bělorusko -1:41,7 (0), 5. Švédsko -2:29,9 (2), 6. Polsko -2:55,8 (4), ...12. Česko (Vítková, Vejnarová, Zvařičová, Tryznová) -7:23,9 (6).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.