ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Závod sdruženářů vyhrál Lodwick, Churavý skončil dvanáctý

Velikost textu:
aktualizováno 20. 2. 2009 19:05

Liberec - Závod sdruženářů s hromadným startem na mistrovství světa v Liberci vyhrál Američan Todd Lodwick. V součtu čtvrtečního běhu na 10 kilometrů a dnešních dvou skoků na středním můstku porazil o 2,3 bodu Němce Tina Edelmanna, bronzovou medaili získal Francouz Jason Lamy Chappuis. Nejlepší český reprezentant Pavel Churavý obsadil dvanáctou příčku.

Přímé přenosy, záznamy i každodenní souhrn nejdůležitějších událostí libereckého šampionátu nabízí také server iVysílání.cz.

Todd Lodwick
Todd Lodwick
Otevřít galerii
 • Todd Lodwick autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Sdruženář Pavel Churavý autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/686/68521.jpg?1234807468

Lodwick se loni v prosinci po téměř třech letech vrátil k vrcholovému sportu a dnes se za to dočkal zlaté odměny. Na severu Čech vyhrál už čtvrteční běh a první příčku ani na chvíli neopustil ani při odložené skokanské části. Díky skokům dlouhým 100,5 a 97,5 metru odrazil nápor Němce Edelmanna a ve dvaatřiceti letech se radoval z první individuální medaile na mistrovství světa. Dosud bylo jeho maximem na MS 13. místo ze sprintů před čtyřmi lety v Oberstdorfu a před deseti lety v Ramsau.Díky nejdelšímu skoku ve druhém kole, v němž doplachtil jen půl metru pod stometrovou hranici, získal bronz Lamy Chappuis. Na stupně vítězů se posunul ze třináctého místa po běhu a prvním kole skoku.

Churavý se do první desítky nevešel

Z dělené osmé pozice mohl ve druhém skoku útočit Churavý. Skočil však pouhých 89,5 metru, což bylo o devět metrů méně než v prvním kole, a vypadl z první desítky. 

Jeho týmový kolega Miroslav Dvořák nakonec skončil šestnáctý. Tomáš Slavík po pokaženém druhém kole obsadil 30. pozici a Martin Skopek ze 41. místa po prvním kole skoku nepostoupil do finálové části závodu.
Výsledky závodu v severské kombinaci s hromadným startem
Výsledky závodu v severské kombinaci s hromadným startem
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.