ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Závod MS v severské kombinaci byl kvůli větru odložen na odpoledne

Velikost textu:
aktualizováno 20. 2. 2009 10:21

Liberec - Závod mistrovství světa v severské kombinaci byl zrušen. Kvůli hustému sněžení a větru nemohla být dokončena odpolední soutěž ve skoku na středním můstku. Podle pořadatelů začne závod v 16 hodin.

Todd Lodwick
Todd Lodwick
Otevřít galerii
 • Todd Lodwick autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Michal Dvořák autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Sdruženáři si tak na dokončení svého prvního závodu na mistrovství musejí počkat. "Se závody by to dnes při skoku nemělo nic společného. Teď musíme najít termín, kdy závod dokončíme," řekl komisař Mezinárodní lyžařské federace Michal Georgiev.Vedení sekce sdruženářů nyní hledá termín pro dokončení soutěže. Jednou z možností je, že by sdruženáři šli na můstek v pátek poté, co svůj závod na Ještědu absolvují ženy.

Zatím vede Američan Lodwick

Výsledky odpolední běžecké části na desetikilometrové trati s hromadným startem zůstávají v platnosti. První místo drží Lodwick před Němcem Tinem Edelmannem a svým krajanem Billem Demongem. Nejlepšího výsledku z českých reprezentantů dosáhl Dvořák, který za vítězem zaostal o 11,8 vteřiny a zatím mu patří čtrnáctá pozice.

Tomáš Slavík figuruje na 23. místě. Pavel Churavý, největší česká naděje na mistrovství, je o příčku horší a oba ztratili přes půl minuty. Martin Skopek se po nadějném rozjezdu propadl na 41. místo s odstupem téměř dvou minut za vítězem.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.