ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Záhrobské před obhajobou odpadávají soupeřky, lyžařka doufá v medaili

Velikost textu:

Val d'Isere – Šárka Záhrobská bude zítra obhajovat zlatou medaili ze slalomu speciál na Mistrovství světa v alpském lyžování. Česká lyžařka věří, že má šanci získat v sobotním závodu medaili, bude-li jí přát počasí. Že má pro slalom dobrou formu, naznačila Záhrobská již v superkombinaci, kde ji sice v celkovém součtu zbrzdil opatrný sjezd, ale ve slalomu měla druhý nejlepší čas. Závodu se navíc nezúčastní některé z největších favoritek. Za největší adeptky na vítězství v závěrečném ženském mistrovském závodu tak jsou vedle úřadující mistryně Záhrobské vedoucí žena SP ve slalomu Maria Rieschová a vítězka mistrovského sjezdu a superobřího slalomu Lindsey Vonnová. Ta se rozhodla, že do slalomu nastoupí i se zraněnou rukou.

 

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/675/67410.jpg?1234292279
 • Maria Rieschová autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/128/12703.jpg?1205434905
 • Lindsey Vonnová autor: Luca Bruno, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/671/67055.jpg?1234186898

Maria Rieschová je považována za největší favoritku, bude však pod tlakem, neboť na šampionátu byla zatím nejlépe čtvrtá v superkombinaci. Letos ale ve Světovém poháru vyhrála čtyři ze sedmi slalomů. "Tentokrát se to podaří," slíbila. Velkou adeptkou na medaili je také Finka Tanja Poutiainenová, druhá žena v pořadí slalomu SP.

Dalších několik výborných lyžařek se ale vůbec na start nepostaví. Celou sezonu vynechává kvůli zranění Marlies Schildová z Rakouska. Po nepřesvědčivém výsledku v obřím slalomu nebude startovat ani Nicole Hospová, kterou zřejmě trápí nedávno operované koleno. Kvůli zraněnému kolenu odjela z Val d'Isere také Slovenka Veronika Zuzulová.

Šárka Záhrobská dnes řekla, že ji zítřejší obhajoba neznervózňuje. "Že můžu mít medaili, neznamená, že o ni určitě budu bojovat," prohlásila Záhrobská. Stát se prý může všechno. "Potěšila by mě, to ano, i když konkrétní ambice nemám."

Medaili ve slalomu může získat na třetím MS za sebou. V roce 2005 v Borminu vybojovala bronz. Obhájit titul se v minulosti povedlo jen dvěma lyžařkám.

Spolufavoritky Záhrobská jmenovat nechtěla. "To je ošidné, nikdy nejmenuji, kdo má šanci vyhrát. Stává se, že někdo překvapí, nechám se překvapit tedy i já," vyložila. "Samozřejmě, že některé holky mají větší šance a některé menší, ale někdy se stává, že ostatní favoritkám vypálí rybník. V obřáku také nikdo asi netipoval Hölzlovou na vítězství," uvedla čtyřiadvacetiletá lyžařka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.