ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

V Liberci je sněhu dost

Velikost textu:

Praha - Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci bude zahájeno za necelý týden, přesněji za pět dnů. Na sever Čech už proto přijíždějí první účastníci, pořadatelé navíc mohou definitivně zaplašit obavy z nedostatku sněhu. Vyvrátil je totiž ředitel běžeckých tratí Petr Mach.

Liberec 2009
Liberec 2009
Otevřít galerii
 • Liberec 2009 autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • ředitel běžeckých tratí Petr Mach autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Momentálně jsme v takovém stavu, že máme dostatek sněhu všude na tratích. Je to minimálně od sedmdesáti centimetrů až do metru padesáti. V místech, o kterých víme, že jsou kritická a odtávají, máme připravený sníh ještě vedle trati, abychom ho tam mohli nahrnout," uvedl Mach.

Do Liberce s předstihem před začátkem mistrovství dorazil i pověstný švédský kamion, který ukrývá klíč k úspěchu - tajemné speciální mazání.

Na severu Čech trénuje také jediný lyžařský zástupce Venezuely, Cesar Baena: "Průměrná teplota ve Venezuele se pohybuje kolem 25 ˚C. Já osobně jsem viděl sníh poprvé v roce 2005 v Německu a od té doby lyžuji."

Cesar Baena
Cesar Baena

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.