ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Překvapení ve Val d'Isere: Obří slalom vyhrála Němka Hölzlová

Velikost textu:

Val d'Isere (Francie) - Němka Kathrin Hölzlová se stala nečekanou mistryní světa v obřím slalomu. Stříbro získala díky nejlepšímu času z druhého kola Slovinka Tina Mazeová a bronz vybojovala Finka Tanja Poutiainenová. Šárka Záhrobská skončila se ztrátou 2,77 sekundy šestnáctá.

Kathrin Hölzlová
Kathrin Hölzlová
Otevřít galerii
 • Kathrin Hölzlová autor: Luca Bruno, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/678/67775.jpg?1234447648
 • Šárka Záhrobská autor: Luca Bruno, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/678/67776.jpg?1234447709

Záhrobská, která den před závodem oslavila čtyřiadvacáté narozeniny, měla již po prvním kole třívteřinovou ztrátu, poté co podobně jako další lyžařky doplatila na zhoršující se podmínky na trati. Ve druhém kole předvedla osmou nejlepší jízdu, ale pomohlo jí to pouze k posunu o dvě místa. Další Češka Lucie Hrstková nedokončila první kolo.  

Čtyřiadvacetiletá Hölzlová vybojovala pro Německo první medaili od olympijských her v roce 2002, kdy byla Martina Ertlová třetí v superkombinaci. Nová mistryně světa přitom dosud byla při obřích slalomech ve Světovém poháru nejlépe druhá v Lenzerheide před dvěma lety a třetí před měsícem v Mariboru.Hölzlové výrazně pomohlo i zaváhání největších favoritek. V prvním kole nejrychlejší Kathrin Zettelová korunovala rakouskou marnost ve Val d'Isere, když pokazila druhou jízdu a skončila šestá, Švýcarka Lara Gutová ani nedokončila první kolo a propadly i Švédka Anja Pärsonová s Němkou Marií Rieschovou. 

Suverénně nejrychlejší jízdou druhého kola se na stříbrnou pozici vyhoupla Mazeová, přestože jí po prvním kole patřilo až patnácté místo.

Kathrin Hölzlová, Tina Mazeová a Tanja Poutiainenová
Kathrin Hölzlová, Tina Mazeová a Tanja Poutiainenová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.