ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Lyžař Albrecht se po třech týdnech probudil z umělého spánku

Velikost textu:

Innsbruck (Rakousko) - Švýcarský lyžař Daniel Albrecht se po třech týdnech probudil z umělého spánku. Do něj ho lékaři v nemocnici v Innsbrucku uvedli po těžkém pádu při tréninku na sjezd v Kitzbühelu.

Daniel Albrecht
Daniel Albrecht
Otevřít galerii
 • Daniel Albrecht autor: Armando Trovati, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Daniel Albrecht autor: Alessandro Trovati, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Lékaři začali pětadvacetiletého Albrechta probouzet na začátku února, vše ale komplikovaly pohmožděné plíce a tekutina v nich, kterou úspěšně odsáli až o víkendu po vyléčení zánětu v plicích. 

Během posledních 24 hodin se zdravotní stav mistra světa v superkombinaci z roku 2007 zlepšil natolik, že začal bez potíží sám dýchat, a proto mu lékaři odebrali dýchací trubici. Další informace zveřejní innsbrucká nemocnice na páteční tiskové konferenci. 

Albrecht byl v bezvědomí od 22. ledna, kdy upadl při tréninku na sjezd Světového poháru v Kitzbühelu. Lyžař utrpěl mozkolebeční trauma a také mírně krvácel do plic, což mělo za následek jejich smrštění.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.