ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Schlierenzauer vyhrál pošesté v řadě, vyrovnal tak rekord SP

Velikost textu:

Klingenthal (Německo) – Rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer vyhrál závod Světového poháru v německém Klingenthalu. Dosáhl šestého triumfu v řadě a vyrovnal tak rekord seriálu v počtu nepřetržitých vítězství. Za Schlierenzauerem skončil Nor Anders Jacobsen a Rakušan Wolfgang Loitzl. Z českých skokanů se nejlépe umístil Roman Koudelka, který skončil osmý.

Gregor Schlierenzauer
Gregor Schlierenzauer

Po prvním kole nebylo jisté, zda se Schlierenzauerovi podaří prodloužit vítěznou sérii. Nejdelší skok dlouhý 135 metrů totiž předvedl Jacobsen a Rakušan byl až třetí. Schlierenzauer ale v druhém kole napodobil Norův 135metrový skok, naopak Jacobsen nedolétl tak daleko a musel zlato přenechat lídrovi letošního SP.

Šestým vítězstvím v řadě vyrovnal Schlierenzauer dosavadní rekord, o který se dělí Finové Janne Ahonen a Matti Hautamäki s Rakušanem Thomasem Morgensternem. Zároveň mu sedm závodů před koncem Světového poháru chybí jen 213 bodů na dosavadní rekord v celkovém počtu bodů získaných v jedné sezoně. Ten zatím patří Němci Martinu Schmittovi díky jeho výkonům v sezoně 1999/2000.

Všichni čtyři čeští skokani se probojovali na bodované pozice. Po prvním kole jedenáctý Koudelka skočil druhým pokusem 129 metrů a o tři místa si polepšil. Ještě větší posun se povedl Jakubu Jandovi, jenž se vyšvihl ze 24. pozice až na 13. příčku. Ondřej Vaculík obsadil 26. a Martin Cikl 28. pozici.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.