ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Závod družstev na MS ve sjezdovém lyžování byl zrušen

Velikost textu:
aktualizováno 11. 2. 2009 12:13

Val d'Isere (Francie) - Závod družstev na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve francouzském Val d'Isere se dnes neuskuteční. Organizátoři oznámili, že kvůli přívalům nového sněhu nemohou připravit tratě pro super-G a slalom, dokonce hrozilo i nebezpečí lavin.

Reinfried Herbst
Reinfried Herbst
Otevřít galerii
 • Reinfried Herbst autor: Alessandro Trovati, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/614/61337.jpg?1231686011
 • Manfred Pranger autor: Alessandro Trovati, zdroj: AP Photo https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Závod byl zrušen bez náhrady, protože v nabitém programu šampionátu pro přeložení není prostor. V historii mistrovství světa je to teprve podruhé, co odpadla některá z plánovaných disciplín. K jedinému předchozímu případu došlo v roce 1993 v japonské Morioce, kdy se nejelo mužské super-G. 

Ve Val d'Isere jsou vzhledem k nepříznivé předpovědi i na nejbližší dny v ohrožení i poslední čtyři závody šampionátu - slalom a obří slalom mužů a žen.

Soutěž družstev měla být teprve potřetí v historii

O zrušení závodu se kvůli nepříznivému počasí mluvilo už od pondělí. Na obávané sjezdovce Bellevarde napadlo od začátku týdne několik desítek centimetrů nového sněhu, foukal vítr o rychlosti až 160 km/h a pořadatelé čekali na rozhodnutí lavinové hlídky, zda jim dovolí připravit sjezdovky. 

Soutěž družstev, ve které v super-G a slalomu závodí za jeden tým vždy dva muži a dvě ženy, se měla na mistrovství světa uskutečnit teprve potřetí v historii. Ve Val d'Isere se do ní přihlásilo devět reprezentací. Český tým mezi nimi nebyl, protože hned čtyři jeho závodníci jsou zranění.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.