ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Vonnová je mistryní světa ve sjezdu

Velikost textu:

Val d'Isere – Američanka Lindsey Vonnová vyhrála sjezd žen na Mistrovství světa v alpském lyžování ve francouzském Val d'Isere. Získala tak již druhou medaili ze světového šampionátu, triumfovala také v super-G. Sjezdovku zdolala v čase 1:30,31 a nechala za sebou o půl minuty druhou Švýcarku Laru Gutovou. Na stupních vítězů je doplnila Italka Nadia Fanchiniová. Česká sjezdařka Klára Křížová skončila na 29. místě.

Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová

Lindsey Vonnová potvrdila svoji roli největší favoritky a na každém mezičasu byla nejrychlejší. Nejlepší lyžařka Světového poháru svým dnešním výsledkem vylepšila stříbro z loňského mistrovského sjezdu. Zlepšila si náladu po diskvalifikaci z druhého místa v superkombinaci, kdy po vítězném sjezdu neprojela jednou z branek ve slalomu. Přišla tak o šanci stát se první ženou v historii, která by si z mistrovství odvezla medaili z každé disciplíny.

Stříbro získala sedmnáctiletá Švýcarka Gutová, které se dařilo i v superkombinaci. V náročném sjezdu s hodně technickými pasážemi předvedla čistou jízdou bez větší chyby a dlouho byla dokonce ve vedení. Nakonec ji překonala pouze Vonnová. S vítěznou dvojicí držela krok již jen dvaadvacetiletá Nadia Fanchiniová z Itálie.

Obhájkyně titulu Švédka Anja Pärsonová po chybách ve spodní pasáži dojela až jedenáctá, přestože v polovině trati ještě vedla o více než půl sekundy. Ve Val d'Isere se jí nedaří. Předchozí dva závody, v nichž rovněž obhajovala zlato, ani nedokončila.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.