ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Koudelka si ve Willingenu doskočil pro šesté místo

Velikost textu:
aktualizováno 8. 2. 2009 16:52

Willingen (Německo) - Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil necelé dva týdny před startem mistrovství světa v Liberci šestý v závodu Světového poháru ve Willingenu a zaznamenal tak svůj druhý nejlepší výsledek v sezoně. Páté vítězství za sebou a jubilejní dvacáté v kariéře si připsal Rakušan Gregor Schlierenzauer a zvýšil své vedení v průběžném
pořadí seriálu.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka
Český skokan na lyžích Roman Koudelka

Devatenáctiletý Koudelka byl po prvním kole za skok 134 metrů devátý. Druhý pokus protáhl ještě o pět metrů dál a polepšil si o tři příčky. Lepší umístění v ročníku zaznamenal lomnický skokan jen před měsícem v Zakopaném, kde byl čtvrtý.

Na body ve Willingenu dosáhl také Jakub Janda, jenž prošel do druhého kola jako poslední třicátý, ale nakonec se posunul o deset míst výš. Další čeští reprezentanti nebodovali - Ondřej Vaculík skončil čtyřiatřicátý a Martin Cikl na 43. místě.

Mistr světa v letech Schlierenzauer si vytvořil důležitý náskok v prvním kole, které suverénně vyhrál pokusem 144 metrů. Jeho největší konkurent v boji o křišťálový glóbus Simon Ammann ze Švýcarska mu sice ve finálovém kole poslal vizitku v podobě 145,5 metru, protože však první kolo na své poměry pokazil a byl těsně před Koudelkou, mladého Rakušana nesesadil. Schlierenzauer skočil 135 metrů a udržel vedení o dva body, třetí skončil Japonec Noriaki Kasai.

Dnešní závod byl druhým v rámci takzvaného "týmového turné", jež bude pokračovat ve středu závodem v Klingenthalu a vyvrcholí příští víkend v Oberstdorfu. Do jeho hodnocení se budou započítávat výsledky družstev a body nejlepších dvou skokanů dané země z individuálních závodů. Vítězná reprezentace získá prémii 100 000 eur.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.