ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Lékaři probouzejí švýcarského lyžaře Albrechta z umělého spánku

Velikost textu:

Innsbruck (Rakousko) - Lékaři v innsbrucké nemocnici začali podruhé probouzet z umělého spánku švýcarského lyžaře Daniela Albrechta. Pětadvacetiletý závodník, jenž měl na nynějším mistrovství světa obhajovat zlato v superkombinaci, není při vědomí více než dva týdny po těžkém pádu v tréninku na slavný sjezd v Kitzbühelu.

Švýcarský sjezdař Daniel Albrecht
Švýcarský sjezdař Daniel Albrecht
Otevřít galerii
 • Švýcarský sjezdař Daniel Albrecht autor: Armando Trovati, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/590/58911.jpg?1229867208
 • Švýcarský lyžař autor: Alessandro Trovati, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/491/49022.jpg?1225026963

"Začínáme velmi pomalu redukovat jeho umělý spánek a veškeré reakce těla důkladně monitorujeme," uvedli dnes představitelé nemocnice v denní zprávě, kterou pravidelně zveřejňují od Albrechtova zranění 22. ledna.

Vítěz dvou závodů Světového poháru v této sezoně si při pádu poranil plíce a hlavu. S vývojem mozkolebečního traumatu byli lékaři od počátku spokojeni, problémy však dělaly plíce, do nichž začal Albrecht mírně krvácet a utvořil se mu v nich zánět. Právě kvůli nedostatečné funkci dýchacího orgánu doktoři přerušili první fázi probouzení, s níž začali minulý víkend.

Nyní by už proces, který normálně trvá tři až čtyři dny, mohl proběhnout bez komplikací. "V případě Albrechtovy kondice, kterou coby špičkový sportovec má, by to mohlo zabrat jen dva dny. Ale vše závisí na tom, jak bude jeho tělo reagovat," uvedl mluvčí nemocnice Johannes Schwamberger.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.