ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Závod MS smíšených družstev se pojede na jiné trati

Velikost textu:

Val d'Isére – Superobří slalom smíšených družstev na Mistrovství světa v alpském lyžování se pojede na jiné sjezdovce, než bylo původně naplánováno. Organizátoři MS a lyžařské federace FIS ustoupili požadavkům trenérů, kteří nechtěli své svěřence pustit na zledovatělou a náročnou sjezdovku Bellevarde. Nově se závod pojede na protilehlém kopci Solaise. O podobnou změnu usilují trenéři pro obří slalom žen.

 

Lindsey Vonnová
Lindsey Vonnová

Superobří slalom žen se má ve čtvrtek také jet na zledovatělé části Bellevarde, ale podle představitelů výprav by to bylo pro lyžařky příliš nebezpečné. "Je to příliš náročné. Do cíle by dojelo jen deset procent děvčat," řekl šéf rakouského týmu Hans Pum.

S ním souhlasila i bývalá mistryně světa a olympijská vítězka Michaela Dorfmeisterová. "Nebylo by dobré pro image našeho sportu vidět holky rozeseté po celé sjezdovce," dodala bývalá rakouská hvězda.

Mluvčí Mezinárodní lyžařské federace Rikka Rakicová uvedla, že přesun obřího slalomu na sjezdovku Solaise je jednou z možností, jak na kritiku týmů reagovat. "Ale ještě nemůžeme oznámit nic oficiálního, protože se taková věc týká hodně stran, především televize a diváků," uvedla.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.