ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Do Liberce přijede nejvíce závodníků v historii MS

Velikost textu:

Liberec – Na Mistrovství světa v klasickém lyžování do Liberce přijede 660 závodníků z 62 zemí. Dosud se jedná o nejvyšší počet účastníků na lyžařském šampionátu. Konečný počet lidí, kteří se na MS příhlásili, oznámili dnes pořadatelé.

Areál pro mistrovství světa v lyžování
Areál pro mistrovství světa v lyžování
Otevřít galerii
 • Areál pro mistrovství světa v lyžování autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Areál pro mistrovství světa v lyžování autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/593/59269.jpg?1230036899

"Co do počtu přihlášených zemí a také počtu sportovců bude liberecký šampionát jednoznačně rekordní," uvedl sportovní ředitel mistrovství Michal Lamplot. Před dvěma lety v Sapporu a v roce 2005 v Oberstdorfu startovalo vždy kolem 500 lyžařů ze zhruba pěti desítek zemí.

Do Liberce přilákala takto vysoký počet závodníků především podmínka, aby sportovci, kteří se chtějí příští rok zúčastnit olympiády, absolvovali předtím Mistrovství světa. "Dalším důvodem je pro evropské závodníky blízkost Liberce. Navíc například Ještěd má velmi dobré jméno a hodně skokanů ho má rádo. A Vesec jako nový areál přitahuje pozornost," řekl Lamplot.

Lyžaři nepřijedou do Liberce pouze z evropských lyžařských velmocí, jakými jsou Německo, Norsko nebo Rusko, ale také sportovci např. z Trinidadu a Tobaga, Venezuely, Peru, Brazílie, Indie nebo Íránu.

Největší zastoupení budou mít na šampionátu Rusové, kteří přihlásili 35 závodníků a dalších 40 lidí bude tvořit doprovod. O jednoho sportovce méně budou mít Italové, o třetí místo se dělí 32 Norů a Finů a domácí česká výprava bude s 31 lyžaři čtvrtá nejpočetnější. Nejvíce lyžařů je přihlášeno do běhu (262 mužů a 168 žen), následují skokané (103 mužů a premiérově 42 žen) a 85 závodníků v severské kombinaci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.