ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Mistrovství světa v Liberci má svou hymnu

Velikost textu:
aktualizováno 4. 2. 2009 13:53

Praha - Mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci má svou oficiální hymnu. Autorem hudby je Jiří Janouch a text napsal Tomáš Roroček. Nazpíval ji finalista soutěže X Factor Ondřej Ruml, rodák z Jablonce nad Nisou.

Kateřina Neumannová a Ondřej Ruml v nahrávacím studiu
Kateřina Neumannová a Ondřej Ruml v nahrávacím studiu
Otevřít galerii
 • Kateřina Neumannová a Ondřej Ruml v nahrávacím studiu autor: ČT24, zdroj: www.liberec2009.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kateřina Neumannová v nahrávacím studiu autor: ČT24, zdroj: www.liberec2009.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Dlouhodobě jsem v kontaktu s (producentem skladby) Michalem Dvořákem a často jsme spolu o oficiální písni pro šampionát mluvili," uvedla v tiskové zprávě prezidentka organizačního výboru šampionátu Kateřina Neumannová. Když jí prý Dvořák po několika měsících nabídl právě tuto skladbu, hned věděla, že je to ta pravá.

Hymna bude provázet nejen fanoušky a diváky, kteří se již za 14 dní sjedou do Liberce, ale také sportovce, kteří budou bojovat o mistrovské tituly.

"Hned po prvním poslechu jsem věděla, že to je ta správná píseň, která povzbudí fanoušky k bouřlivému nadšení a sportovce k lepším výkonům," dodala Neumannová.

Skladba má dvě verze, které se liší svou délkou. V následujících dnech získá také další aranžmá, na kterém se budou podílet například Dara Rolins, Helena Zeťová, Kamil Střihavka nebo Petr Bende. Poprvé se s písní v tomto provedení setkají diváci oficiálního zahajovacího ceremoniálu v liberecké Tipsport Areně 18. února, jejímž vrcholem bude koncert skupiny Deep Purple. Úvodní ceremoniál ponese název Bílá noc. Kultura má hrát v letošním šampionátu největší úlohu v historii všech mistrovství. Proběhnou i národní dny, například Slovenský den, kdy zahraje skupina Elán, nebo Norský den, kdy budou mít všichni Norové pivo zdarma.

Neumannová chce hymnu v následujících dnech "předat" českým reprezentantům. "Slova v refrénu 'Proč ne my a proč ne právě teď' jsou podle mne ten nejlepší doping, který je pozitivně povzbudí," uvedla.

Text písně je k vidění a celá píseň ke stažení na oficiálních stránkách šampionátu.

Šampionát začíná 18.2. a potrvá do 1.3. Mistrovství světa v klasickém lyžování se koná každé dva roky, v Česku přitom bude úplně poprvé.

Představení oficiální hymny pro FIS MS Liberec 2009
Představení oficiální hymny pro FIS MS Liberec 2009
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.