ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

První zlato bere na lyžařském MS Vonnová za super-G

Velikost textu:

Val d˙Isere - První zlatou medaili na světovém šampionátu ve sjezdovém lyžování ve Val d˙Isere získala Američanka Lindsey Vonnová. V superobřím slalomu dnes porazila o 34 setin sekundy překvapivou stříbrnou medailistku Marii Marchandovou-Arvierovou z Francie a mohla se radovat z prvního titulu v kariéře. Bronz získala Rakušanka Andrea Fischbacherová. Šárka Záhrobská byla po odjetí nejlepší třicítky na průběžné 15. příčce se ztrátou 2,8 sekundy na vítězku. 

Americká sjezdařka Lindsey Vonnová
Americká sjezdařka Lindsey Vonnová

Záhrobská na úvod šampionátu, na němž bude obhajovat zlato ve slalomu, předvedla opatrnou jízdu, při které se chtěla především seznámit s technicky náročnou sjezdovkou před svými silnějšími disciplínami. Nakonec však využila toho, že velké množství soupeřek závod nedokončilo, a obsadila 15. příčku, čímž vyrovnala své maximum v super-G ve Světovém poháru.

Brzkou startovní pozici využila domácí lyžařka Marchandová-Arvierová k
nečekanému stříbru. Specialistka na sjezd se při super-G ve Světovém poháru dostala jen jedinkrát do nejlepší desítky, když skončila v Ga-Pa devátá v posledním závodu před letošním mistrovstvím. Ve Val d˙Isere však profitovala ze znalosti trati a dlouho dokonce vedla.

Nakonec se před ni dostala jen Vonnová, která tak potvrdila roli největší
favoritky šampionátu. Vedoucí žena celkového pořadí Světového poháru byla na každém mezičase rychlejší a do cíle dojela o 34 setin dříve. Poprvé se tak stala mistryní světa a udržela naději na splnění svého cíle stát se první ženou, která na mistrovství získá medaili v každé z disciplín. 

Trať příliš nesedla dalším favoritkám Nadie Fanchiniové, Fabrice Suterové a Jessice Lindellové-Vikarbyové, prvním třem ženám průběžného pořadí super-G ve Světovém poháru. Všechny ztratily na Vonnovou více než dvě sekundy, když nejlepší z nich byla Fanchiniová na devátém místě.    Náročnou trať nedokončilo hned 14 závodnic. Mezi nimi i favoritky jako
Julia Mancusová, Renate Götschlová či Anja Pärsonová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.