ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Biatlonista Moravec nepojede na světový šampionát

Velikost textu:

Praha - Český biatlonista Ondřej Moravec nebude po dvou letech startovat na mistrovství světa. Nevešel se totiž do pětičlenné nominace na únorový šampionát v korejském Pchjongčchangu, kterou dnes oznámil trenér mužského výběru Vlastimil Vávra. Moravec místo toho pojede na mistrovství Evropy do 26 let v ruské Ufě. Na mistrovství budou startovat Tomáš Holubec, Jaroslav Soukup, Roman Dostál, Zdeněk Vítek a největší medailová naděje Michal Šlesingr, jenž před dvěma lety získal v italské Anterselvě stříbro a bronz.

Český biatlonista Ondřej Moravec
Český biatlonista Ondřej Moravec

O posledním volném místě se rozhodovalo mezi Moravcem a Holubcem, kteří měli podle interních svazových kritérií shodnou pozici. "Ondra Moravec dal nakonec sám přednost mistrovství Evropy před účastí na světovém šampionátu," řekl spolupracovníkovi ČTK Vávra. Soutěže v Ufě jsou na programu na přelomu února a března.

Na šampionát do Pchjongčchangu pojede také pětice žen. Ve výběru kouče Milana Janouška figurují Magda Rezlerová, Zuzana Tryznová, Zdenka Vejnarová, Veronika Vítková a po skončení juniorského MS se 10. února připojí ještě Veronika Zvařičová, která by mohla dostat šanci ve štafetě.

Šampionát začne 14. února, kdy jsou na programu úvodní sprinty.

Nominace:

Muži: Roman Dostál, Tomáš Holubec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr, Zdeněk Vítek.

Ženy: Magda Rezlerová, Zuzana Tryznová, Zdenka Vejnarová, Veronika Vítková, Veronika Zvařičová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.