ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Na šampionát do Val d'Isère pojede 11 českých sjezdařů

Velikost textu:

Praha - Celkem 11 českých reprezentantů v čele s obhájkyní titulu ve slalomu Šárkou Záhrobskou si vysloužilo nominaci na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování. Složení týmu dnes schválila rada úseku alpských disciplín lyžařského svazu. O tituly se bude bojovat od 3. do 15. února.

Česká lyžařka Šárka Záhrobská
Česká lyžařka Šárka Záhrobská

Největší pozornost bude upřena na Záhrobskou, která se zúčastní s výjimkou sjezdu všech disciplín. Kromě devatenáctiletých Kláry Křížové a Nikol Kučerové mají všichni na svém kontě již alespoň dvě účasti na světové akci. Rekordmankou je v tomto ohledu Eva Kurfürstová, která pojede již na své osmé mistrovství světa. Ženskou část výpravy doplní další zkušené lyžařky Petra Zakouřilová a Lucie Hrstková.

Jediným otazníkem ve složení týmu je nejistá účast Ondřeje Banka. Nejlepší český sjezdař se stále potýká s následky otevřené zlomeniny lýtkové a holenní kosti, kterou si přivodil loni při tréninku na sjezd v Kitzbühelu.

"Ondrův stav se opět o něco zlepšil. Na mistrovství sice určitě nenastoupí do superkombinace, ale rád by odjel obřák a slalom. Nyní budeme pár dní trénovat ve Špindlu a pak se rovnou přesuneme do Val d'Isere. O Ondrově startu se rozhodneme přímo na místě podle aktuální situace, podle časů, jichž bude dosahovat v měřeném tréninku v porovnání s ostatními reprezentanty," uvedl v tiskové zprávě svazu trenér Tomáš Bank.

Nabitý program mezi sjezdaři budou mít Petr Záhrobský, Kryštof Krýzl a Martin Vráblík, kteří by měli absolvovat čtyři disciplíny, Filip Trejbal se představí ve třech závodech.

Český tým může do každého závodu nasadit po čtyřech reprezentantech, výjimkou je v tomto směru slalom žen, kde je česká kvóta díky zlatu Záhrobské z Aare pětičlenná.

Nominace českých lyžařů na MS ve sjezdovém lyžování ve Val d'Isere: 

Muži:

Ondřej Bank (slalom, obří slalom)

Kryštof Krýzl (super-G, slalom, obří slalom, superkombinace),

Filip Trejbal (super-G, slalom, obří slalom),

Martin Vráblík (super-G, slalom, obří slalom, superkombinace),

Petr Záhrobský (sjezd, super-G, obří slalom, superkombinace).

Ženy:

Lucie Hrstková (super-G, slalom, obří slalom, superkombinace),

Klára Křížová (sjezd, super-G, superkombinace),

Nikol Kučerová (slalom),

Eva Kurfürstová (slalom),

Šárka Záhrobská (super-G, slalom, obří slalom, superkombinace),

Petra Zakouřilová (slalom, obří slalom).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.