ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Lyžaře Bauera trápí průdušky a bere antibiotika

Velikost textu:

Praha - Zdravotní stav Lukáše Bauera se po dočasném zlepšení opět opět zhoršil. Vítěz posledního distančního závodu Světového poháru v Otepää musí dokonce brát antibiotika. Běžec na lyžích se už po Tour de Ski potýkal s onemocněním průdušek a nové potíže nyní vážně narušují jeho finální přípravu na mistrovství světa v Liberci, které začne za tři týdny.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Bauer měl při Tour de Ski problémy s průduškami, zotavoval se dva týdny a do Otepää se rozhodl jet jen pár dní před samotným závodem na jeho oblíbené trati 15 km klasicky. Po překvapivém vítězství prohlásil, že není úplně zdravotně v pořádku, ale že ho problémy neomezují v tréninku ani při závodech. Dnešní vyšetření u lékaře Martina Koldovského ale odhalilo další nález na průduškách, léky bude Bauer brát týden.

"Jsem v pohodě. Tohle rozhodnutí je proto, abychom zamezili možnosti, že by se mi to před mistrovstvím světa zhoršilo, když to nechtělo odeznít za pomoci jiných prostředků," uvedl Bauer na svých stránkách. Zrušil ale kvůli tomu plánovanou cestu na vysokohorské soustředění a bude se na vrchol sezony připravovat doma. "Není to tak, že bych spadl do nemoci, necítím se slabý, jako když na člověka leze nemoc. Jenom mi chrčí na průduškách," vysvětlil.

Po návratu z Otepää se přitom domníval, že už je skoro v pořádku. "Ale ten problém pokračoval, proto jsme zvolili jinou metodu léčení," uvedl Bauer. "Po závodu to ještě v neděli vypadalo, že je v pořádku, ale v pondělí měl bohužel další nález," konstatoval kouč Miroslav Petrásek. "Protože to bylo už potřetí v sezoně, rozhodli jsme se to řešit antibiotiky, abychom zvládli start na mistrovství světa," doplnil kouč.

Jedenatřicetiletý Bauer nemá teplotu ani není ve stavu nemocných, ale čeká ho týdenní výpadek v tréninku. S ním začne až za týden, až dobere antibiotika, zřejmě v Harrachově, nebo v Liberci. Vynechá pravděpodobně i poslední závod na 15 kilometrů klasicky před mistrovstvím světa 14. února v italském Valdidentru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.