EP Benátky nad Jizerou

Super-G v Cortině vyhrála Vickarbyová, Záhrobská skončila 27.

Cortina d˙Ampezzo (Itálie) - Šárka Záhrobská obsadila v superobřím slalomu v Cortině d˙Ampezzo 27. místo a po nedělní diskvalifikaci v obřím slalomu si do Světového poháru připsala čtyři body. Poprvé v kariéře zvítězila čtyřiadvacetiletá Švédka Jessica Lindellová-Vickarbyová, na dalších místech skončily s bezmála sekundovou ztrátou Anna Fenningerová z Rakouska a Švýcarka Andrea Dettlingová. Klára Křížová obsadila nebodovanou 55. pozici.

V čele průběžného pořadí SP zvýšila svůj náskok na 104 bodů Američanka Lindsey Vonnová, třebaže dnes v Cortině dojela až osmá. Její nejvážnější konkurentky Maria Rieschová z Německa a Švédka Anja Pärsonová totiž závod po pádu nedokončily. Záhrobská zůstala celkově na osmém místě.

Lyžařky nyní čekají před začátkem mistrovství světa ještě dva závody SP v Garmisch-Partenkirchenu: v pátek se tam pojede slalom, o den později super-G. Šampionát ve Val d'Isere začne 3. února.