ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Záhrobská byla v Cortině diskvalifikována, vyhrála Zettelová

Velikost textu:

Cortina d'Ampezzo (Itálie) - Česká lyžařka Šárka Záhrobská byla diskvalifikována po prvním kole dnešního obřího slalomu v Cortině d'Ampezzo. O možný bodový zisk ji připravilo porušení technických předpisů. Vítězkou závodu se stala Rakušanka Kathrin Zettelová.

Šárka Záhrobská
Šárka Záhrobská
Otevřít galerii
 • Šárka Záhrobská zdroj: Internet https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/578/57722.jpg?1229263007
 • Šárka Záhrobská autor: ALESSANDRO TROVATI, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/16/1592.jpg?1199804402

Záhrobské po prvním kole patřilo třinácté místo a mohla útočit na nejlepší výsledek v sezoně v této disciplíně, kterým je 17. pozice z Aspenu. Organizátoři ale českou reprezentantku na start druhého kola nepustili kvůli nepovoleným rozměrům lyží. Záhrobská podle rozhodčích porušila pravidlo o jejich minimální šířce, která v obřím slalomu představuje 65 milimetrů. 

O prvenství svedla boj trojice Rakušanek. Nejvíce důvodů k radosti měla po prvním kole druhá Zettelová, jež porazila o sekundu a 39 setin svou krajanku Michaelu Kirchgasserovou. Třetí skončila Elisabeth Görglová, která po první jízdě vedla, ale v závěru finále udělala chybu. Druhá česká závodnice Klára Křížová nedokončila první kolo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.