ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Skokan Koudelka byl ve Vancouveru 16., Cikl o pět míst za ním

Velikost textu:

Vancouver (Kanada) - Dva čeští skokané na lyžích získali ve Vancouveru body do hodnocení Světového poháru. Na olympijském můstku skončil Roman Koudelka šestnáctý, o pět pozic za ním se umístil Martin Cikl, jenž dosáhl nejlepšího výsledku v sezoně. Ze suverénního prvenství se radoval Gregor Schlierenzauer a dostal se do čela hodnocení SP.

Roman Koudelka
Roman Koudelka

Rakušan už v prvním kole odskočil svým soupeřům nejlepším výkonem dne 142 metrů, ve druhém přidal 139,5 a zvítězil s propastným náskokem 15 bodů před krajanem Wolfgangem Loitzlem. Na třetí příčku se posunul Matti Hautamäki, hned za ním pak skončil dosavadní lídr sezony Simon Ammann ze Švýcarska.

Cikl postoupil, Sedlák ani Kožíšek ne

Koudelka byl šestnáctý už po svém prvním skoku dlouhém 128,5 metru, ve druhém si o dva a půl metru pohoršil. Cikl navázal na nedávné 25. místo ze Zakopaného a po prvním kole byl dokonce v první dvacítce díky 127 metrům. Druhý skok měl o šest metrů kratší, i tak získal jednadvacetiletý reprezentant za tento závod nejvíce bodů v sezoně. 

Další dva čeští reprezentanti Borek Sedlák ani Čestmír Kožíšek mezi postupující do druhého kola neproklouzli. Sedlák byl za výkon 112,5 metru hodnocen na 40. místě, Kožíšek skočil 110 metrů a skončil třiačtyřicátý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.