ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Finka Lepistöová je mistryní Evropy v krasobruslení

Velikost textu:

Helsinky - Finská krasobruslařka Laura Lepistöová získala titul mistryně Evropy. Před domácím publikem v Helsinkách jí dnes náskok z krátkého programu stačil k udržení první pozice před obhájkyní titulu Carolinou Kostnerovou z Itálie. Bronz má další Finka Susanna Pöykiövá. Česká reprezentantka Nella Simaová skončila čtrnáctá.

Laura Lepistö
Laura Lepistö

Dvacetiletá Lepistöová se před domácím publikem nevyhnula zaváhání, když místo trojitého zařadila jen jednoduchý lutz. Ve volné jízdě kvůli tomu ztratila na evropskou královnu z posledních dvou let Kostnerovou, ale díky osobnímu rekordu 110,70 bodu v celkovém hodnocení udržela náskok 1,9 bodu. K loňskému bronzu tak přidala nejcennější medaili. 

Tréninková partnerka českého krasobruslaře Tomáše Vernera Kostnerová nastupovala jako první z kandidátek na titul a předvedla nejlepší výkon
dnešního odpoledne ozdobený trojkombinací trojitého lutze s dvojitým toeloopem a dvojitým rittbergerem. Manko zaviněné pádem při nájezdu na trojitý lutz v krátkém programu však už dotáhnout nedokázala. 

Posunula se jen na stříbrnou pozici před další Finku Pöykiövou. Stříbrná medailistka z mistrovství Evropy z roku 2005 zařadila lutz i flip pouze v dvojité variantě a především vinou menší obtížnosti klesla ze druhého místa po krátkém programu na bronzovou pozici. 

Simaová se rozhodla jet na jistotu a oproti pátečním proklamacím se nepokusila o trojitý lutz. Z trojitých skoků v její volné jízdě byly znovu jen toeloop a salchow, a i když všechny prvky zvládla čistě, nižší technická náročnost programu znamenala pád z desátého místa na čtrnácté. O jednu příčku si tak vylepšila loňské umístění.

Carolina Kostnerová
Carolina Kostnerová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.