ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Polka Kowalczyková si doběhla v SP pro druhé vítězství po sobě

Velikost textu:

Otepää (Estonsko) - Polská lyžařka Justyna Kowalczyková vyhrála ve Světovém poháru druhý závod za sebou. V estonském Otepää dnes v běhu na 10 kilometrů klasickou technikou deklasovala všechny soupeřky. Vedoucí ženu seriálu Aino Kaisu Saarinenovou odsunula na druhé místo o 26 sekund. Třetí doběhla další Finka Virpi Kuitunenová, vítězka Tour de Ski ztratila na Kowalczykovou přes 46 sekund.

Běžci na trati
Běžci na trati
Otevřít galerii
 • Běžci na trati autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/88/8721.jpg?1203256917
 • Běh na lyžích autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/88/8710.jpg?1203252719

Česká reprezentantka Kamila Rajdlová získala jeden bod za 30. místo. Na polskou vítězku ztratila dvě minuty a 21 vteřin. 

Kowalczyková potvrdila čtvrtým triumfem ve Světovém poháru v kariéře výbornou formu i po návratu z Vancouveru, kde v předolympijských závodech vyhrála skiatlon a byla druhá ve sprintu.

Kowalczyková je v SP třetí

Předloni v Otepää vybojovala polská lyžařka své první vítězství mezi elitou. "Tohle je má nejoblíbenější trať. Je hodně těžká, ráda se s ní peru," uvedla Kowalczyková, která úspěchem oslavila pondělní 26. narozeniny. "Snažila jsem se běžet od začátku naplno a tahle taktika mi vyšla," libovala si Polka, jež vedla téměř celý závod.   

Ve Světovém poháru se Kowalczyková posunula na třetí místo a ztrácí 104 body na vedoucí Saarinenovou, která zvýšila svůj náskok před druhou Kuitunenovou na 91 bodů. "V závěru se mi nepovedlo zrychlit, neukázala jsem svou skutečnou sílu. Mohlo to být lepší. Klasická desítka je moje nejlepší disciplína, ale Justyna dnes byla lepší," konstatovala Saarinenová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.