ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Ruský pár Chochlovová – Novickij na ME v krasobruslení vytancovali první místo

Velikost textu:

Helsinky - Ruský taneční pár Jana Chochlovová, Sergej Novickij poprvé v kariéře triumfoval na mistrovství Evropy v krasobruslení, které hostí finské Helsinky. Obhájci bronzových medailí náskokem více než deseti bodů vyhráli před italským párem Faiellaová - Scali. Rusům k výhře pomohla skutečnost, že favorizovaný francouzský pár a mistři světa Isabelle Delobelová a Olivier Schoenfelder vůbec nestartovali a obhájci evropského titulu Oksana Domninová s Maximem Šabalinem ve středu odstoupili kvůli partnerově bolavému kolenu. Čeští reprezentanti Kamila Hájková a David Vincour skončili sedmnáctí.

Ruský taneční pár Chochlovová a Novickij
Ruský taneční pár Chochlovová a Novickij
Otevřít galerii
 • Ruský taneční pár Chochlovová a Novickij autor: Ivan Sekretarev, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Chochlovová a Novickij autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/631/63031.jpg?1232474573

Do volných jízd vstupoval ruský pár s pětibodovým náskokem, který díky novému osobnímu rekordu zdvojnásobili. Dnešek totiž příliš nevyšel Faiellaové se Scalim, kteří zajeli až čtvrtou nejlepší jízdu. V součtu tří disciplín jim to přesto stačilo na druhé místo. Britský pár Sinead a John Kerrovi však na třetím místě zaostali o necelý bod.  

Hájková s Vincourem těsně neudrželi průběžnou šestnáctou příčku, když se před ně díky větší technické náročnosti své jízdy dostali o 23 setin bodu Italové Pajardiová s Carusem. O dalších 36 setin bodu před nimi na patnáctém místě skončil rakouský pár s českou tanečnicí - Barbora Silná a Dmitrij Matsjuk.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.