ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Krasobruslaři v Helsinkách: Kostnerová míří za dalším titulem ze třetího místa

Velikost textu:

Helsinky - Italka krasobruslařka Carolina Kostnerová bude na třetí evropský titul za sebou útočit ze třetího místa. V krátkém programu na šampionátu v Helsinkách dnes zaostala za dvojicí domácích favoritek Laurou Lepistöovou a Susannou Pöykiövou. Solidně se dařilo české reprezentantce Nelle Simaové, která do sobotních volných jízd půjde z desátého místa.

Carolina Kostnerová
Carolina Kostnerová

Simaová zvládla čistě všechny prvky svého krátkého programu a výkonem na hranici osobního rekordu si zajistila průběžnou desátou pozici. "Jsem spokojená, hlavně jsem chtěla zajet čistý program, a to se mi podařilo," řekla po povedené jízdě česká reprezentantka novinářům.

V sobotu by ráda zaútočila na vylepšení loňské patnácté pozice. Pomoci jí k tomu má i zařazení dalšího trojitého skoku. "Vedle toeloopa se salchowem, které jsem skákala dnes, plánuji ještě trojitý lutz," uvedla.

Výrazné zlepšení bude muset předvést Kostnerová, pokud chce pomýšlet na obhajobu titulu. Za vedoucí Lepistöovou zaostává tréninková partnerka českého krasobruslaře Tomáše Vernera o více než pět bodů - i kvůli tomu, že se jí nepodařil trojitý lutz.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.