ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Snowboardistka Pančochová skončila na MS v U-rampě devátá, zamíří i do Vancouveru

Velikost textu:

Gangwon (Korea) - Na mistrovství světa v závodě na U-rampě obsadila deváté místo česká snowboardistka Šárka Pančochová. Osmnáctiletá závodnice se tak postarala o nejlepší český výsledek na šampionátu v korejském Gangwonu a zajistila si pravděpodobně účast na olympijských hrách ve Vancouveru v příštím roce. Na prvním místě se umístila osmnáctiletá Číňanka Liou Ťia-jü, v závodě mužů zvítězil Japonec Rjo Aono.

Snowboardista
Snowboardista
Otevřít galerii
 • Snowboardista autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Snowboardista autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Nominační kritéria mezinárodní federace FIS a Mezinárodního olympijského výboru pro start ve Vancouveru splnila Pančochová už čtvrtečním postupem z kvalifikace. Český olympijský výbor o podmínkách nominace teprve rozhodne.

Zástupci asijského kontinentu triumfovali na MS ve snowboardingu poprvé v historii. Oba vítězové potvrdili formu, poté co vyhráli generálku před šampionátem na Světovém poháru v japonském Gifu. "Před dvěma roky jsem na mistrovství světa ani nepostoupil z kvalifikace, ale od té doby jsem dřel," radoval se Aono. Liou Ťia-jü měla v první jízdě těžký pád a byla po ní poslední. Ve druhé však jasně dominovala.

V ženách se druhá umístila Australanka Holly Crawfordová, třetí Polka Paulina Ligocká. Závodu mužů veleli po Aonoovi Kanaďan Jeff Batchelor a obhájce titulu Francouz Mathieu Crepel. Češi Martin Černík a Jan Nečas v kvalifikaci neuspěli.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.