ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Nebyl jsem to úplně já, řekl zklamaný Verner

Velikost textu:

Helsinky - Krasobruslař Tomáš Verner podruhé za sebou prožil na vrcholné akci obrovské zklamání. Stejně jako loni na mistrovství světa v Göteborgu dnes na evropském šampionátu v Helsinkách selhal ve volné jízdě a místo medaile mu zbyly oči pro pláč.

Tomáš Verner
Tomáš Verner
Otevřít galerii
 • Tomáš Verner autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/636/63539.jpg?1232701979
 • Tomáš Verner autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/634/63323.jpg?1232613164

Na severu Evropy se mu prostě nedaří. "V Göteborgu jsem zajel půlku závodu, tady jsem zajel půlku závodu. Asi bych si měl nechat trochu té euforie až po volné jízdě," uvedl Verner.

Verner má trošku smůlu, tvrdí rozhodčí Žáková

Po výborném krátkém programu kupil ve volné jízdě jednu chybu za druhou a klesl až na šestou příčku. "Nastoupil jsem do toho závodu a nebyl jsem to úplně já. Včera jsem to byl já. Měl jsem jet volnou rovnou včera, zbytečně nám ty závody roztahují," poznamenal. "On má trošku smůlu, protože se špatně losuje. Jezdit první z nejsilnější šestky a navíc okamžitě po rozjížďce, kdy si nemůže všechno pořádně vyzkoušet. Jezdit první je velky handicap, ale nechci ho tím omlouvat," dodává mezinárodní rozhodčí Olga Žáková.

Po jednoduchém salchowu, axelu a lutzu už nemohl ztrátu dohnat. Nezachránila ho ani improvizace v krokové pasáži, kterou rozhodčí navzdory nestandardnímu provedení ohodnotili výbornou obtížností tři.

Český krasobruslař vzhlíží k mistrovství světa

Při rozbruslení bylo všechno v pořádku, nerozhodil ho ani nepříliš vydařený čtverný toeloop, který rozhodčí ohodnotili jako nedotočený. "Čtverák nebyl takový problém, hlavně že jsem nespadl a jel jsem dál. Pak docela slušná kombinace, axel taky šel a pak to přišlo ráz na ráz," komentoval nevydařený program. 

Na světové scéně se mu naposledy dařilo v Tokiu, kde skončil po zatím životní volné jízdě čtvrtý. "To bych se měl těšit do Los Angeles, " poznamenal k podobně vzdálenému dějišti březnového mistrovství světa. Navzdory svému výpadku z mistrovství Evropy tam chce bojovat o medaili, ze světové scény ještě cenný kov nemá.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.