ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Chochlovová s Novickým mají nakročeno k evropskému titulu

Velikost textu:

Helsinky - Ruský taneční pár Jana Chochlovová, Sergej Novickij má nakročeno k prvnímu evropskému titulu v kariéře. Obhájci bronzových medailí dnes vyhráli originální tance a upevnili si vedení před italským párem Federica Faiellaová, Massimo Scali, před nimiž mají náskok 4,54 bodu. Čeští reprezentanti Kamila Hájková a David Vincour jsou stejně jako po povinném tanci šestnáctí.

Chochlovová a Novickij
Chochlovová a Novickij
Otevřít galerii
 • Chochlovová a Novickij autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/631/63031.jpg?1232474573
 • Hájková a Vincour autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/631/63032.jpg?1232474734

Chochlovová s Novickým zatím naplno využívají absence nejlepších párů. Francouzští mistři světa Isabelle Delobelová a Olivier Schoenfelder kvůli zranění do Helsinek vůbec nepřijeli a obhájci evropského titulu Oksana Domninová s Maximem Šabalinem ve středu odstoupili kvůli partnerově bolavému kolenu.

Britové svedou boj o třetí místo s Francouzi

Za dvěma průběžně nejlepšími páry se bude v pátečních volných tancích odehrávat tvrdý boj o bronzovou medaili. Průběžně třetí britský pár Sinead a Johna Kerrovy totiž od čtvrtých Francouzů Nathalie Pechalatové a Fabiana Bourzata dělí pouhých 66 setin bodu. 

Hájková s Vincourem v tanci na rytmy z dvacátých až čtyřicátých let dvacátého století neudělali vážnější chybu. "Mohlo to být i lepší, ale my jsme spokojeni, protože jsme zajeli takovou standardní jízdu v této sezoně. Těšíme se už na volný program," zhodnotila výkon Hájková. Díky vyšší technické náročnosti programu se před české reprezentanty dostal rakouský pár s českou tanečnicí Barbora Silná, Dmitrij Matsjuk.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.