ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Při tréninku sjezdařů se těžce zranil Švýcar Albrecht

Velikost textu:
aktualizováno 22. 1. 2009 13:37

Kitzbühel (Rakousko) - Při dnešním tréninku na závod Světového poháru v Kitzbühelu se těžce zranil švýcarský sjezdař Daniel Albrecht. V dolní pasáži slavné sjezdovky Streif na Hahnenkammu ztratil v rychlosti zhruba 140 km/h při skoku kontrolu nad svými lyžemi. Po zhruba sedmdesátimetrovém letu spadl na záda a zůstal bezvládně ležet na zemi.

Daniel Albrecht
Daniel Albrecht
Otevřít galerii
 • Daniel Albrecht autor: Armando Trovati, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/590/58911.jpg?1229867208
 • Daniel Albrecht autor: Alessandro Trovati, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/491/49022.jpg?1225026963

Zhruba dvacet minut jej záchranáři ošetřovali přímo na trati, poté byl převezen vrtulníkem do nemocnice. Podle prvních zpráv utrpěl Albrecht mozkolebeční trauma. Z bezvědomí se v nemocnici sice na chvíli probral, ale lékaři jej uvedli zpět do hlubokého umělého spánku.

Podobně vyhlížející pád postihl v loňském roce na stejném místě Američana Scotta Macartneyho. Také on se tehdy zranil na hlavě, byl dokonce nějakou dobu udržován v umělém spánku a sezona pro něj předčasně skončila. Organizátoři pak po této události upravili cílový skok.

Kritická pasáž rozhodila už ve středu i domácího Michaela Walchhofera, jenž i přesto absolvoval trať v nejrychlejším čase. Ten ale dokázal pádu na záda v posledních chvíli zabránit. "Bylo to docela extrémní, úplně jsem ten skok podcenil," uznal Walchhofer.

V dnešním měřeném tréninku se povedlo nejrychleji sjet nebezpečnou
sjezdovku Bodemu Millerovi, o 26 setin za Američanem zaostal Švýcar Didier Cuche.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.