ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Sportovní dvojice Savchenková, Szolkowy obhájila evropský titul

Velikost textu:

Helsinky - Německá sportovní dvojice Aliona Savchenková a Robin Szolkowy získala potřetí za sebou evropský titul. Další medaile dnes na šampionátu v Helsinkách vybojovali ruští krasobruslaři. Druzí skončili Juko Kawagučiová a Alexandrem Smirnovem a bronz mají Maria Muchortovová s Maximem Trankovem.

Aliona Savchenková a Robin Szolkowy
Aliona Savchenková a Robin Szolkowy

Savchenková se Szolkowým po pádu partnera v krátkém programu útočili ze druhé pozice a tentokrát bezchybným výkonem potvrdili roli úřadujících mistrů světa. Suverénně vyhráli volnou jízdu a nakonec zvítězili s náskokem více než šestnácti bodů. 

Druhé a třetí místo patří ruským krasobruslařům

Pomohlo jim k tomu i selhání Muchortovové s Trankovem, kteří po krátkém programu vedli. Ruská krasobruslařka byla od začátku volné jízdy nejistá při dopadech ve skocích a vše vyvrcholilo jejím pádem při odhozeném trojitém salchowu. Obhájci stříbrných medailí kvůli tomu nakonec klesli až na třetí pozici, když je Kawagučiová a Smirnov v součtu porazili o pouhých sedm desetin bodu. 

Japonská rodačka v ruských barvách znovu zvládla odhozený čtverný salchow, i když při něm dopadla na obě nohy. Byla to jediná chybička v jejich představení, takže si o jedno místo vylepšili loňskou bronzovou pozici.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.