ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Verner je po krátkém programu na ME druhý za Joubertem

Velikost textu:

Helsinky - Krasobruslař Tomáš Verner je na mistrovství Evropy po krátkém programu druhý se ztrátou 5,45 bodu na svého největšího rivala Francouze Briana Jouberta. Český obhájce titulu musel na příkaz trenérů vsadit na jistotu a nezařadil do své jízdy čtverný toeloop. Naopak Joubert kombinaci se čtverným skokem zvládl a vybudoval si výhodnější pozici před volnou jízdou.

Tomáš Verner
Tomáš Verner
Otevřít galerii
 • Tomáš Verner autor: Ivan Sekretarev, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tomáš Verner autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/539/53809.jpg?1227434951

Verner v krátkém programu v této sezoně čtverný toeloop ještě neskočil a od trenéra Michaela Hutha dostal na poslední chvíli nařízeno, aby se o to ani nepokoušel. Zařadil kombinaci dvou trojitých toeloopů, která patří k těm nejjednodušším. Zbytek krátkého programu zvládl ve velkém stylu a ziskem 81,45 bodu si vytvořil nový osobní rekord. Poprvé v životě se v úvodní části soutěže dostal přes hranici osmdesáti bodů.

Joubert však podobně jako na listopadovém závodě Grand Prix v Moskvě předvedl famózní krátký program a dostal za něj třetí nejvyšší známku historie 86,90 bodu, čímž si vylepšil osobní rekord.

Březinovi se nedařilo, Contesti válí

Krátký program se vůbec nevydařil druhému českému reprezentantovi Michalu Březinovi, který je průběžně sedmnáctý. Daleko za místa ve vysněné desítce ho odsunul pád při trojitém axelu a především úplně nevyvedená kombinace, v níž místo dvou trojitých skoků zvládl jen jednoduchý flip s trojitým toeloopem.

Šokem je průběžná třetí pozice Itala Samuela Contestiho. Francouzský rodák od roku 2005 nestartoval na žádném velkém závodě, ale dnes získal bezmála 76 bodů a na Vernera ztrácí 5,5 bodu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.