ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Začínají extrémní X-Games. I s Krausem a Novotným

Velikost textu:

Aspen (USA) - V americkém Aspenu v Coloradu dnes začíná už třináctý ročník neoficiálních olympijských her v extrémních sportech X-Games. Velice populárních závodů se pošesté zúčastní český skikrosař Tomáš Kraus a chybět nebude ani snowboardcrossař Michal Novotný. Ten dostal pozvánku na poslední chvíli a narychlo odcestoval z mistrovství světa v Koreji.

Tomáš Kraus v čele závodu
Tomáš Kraus v čele závodu

Kraus je jako dvojnásobný mistr světa a vítěz Světového poháru již tradičním účastníkem, ale přestože patří mezi absolutní světovou špičku, na stupně vítězů se v Aspenu ještě neprobojoval. Dosud byl nejlépe čtvrtý v roce 2006. "Vyhrát X-Games je jeden z mých velkých cílů," netají se Kraus. Loni jezdil v životní formě a měl největší šanci uspět, ale ve finále upadl a dojel šestý.

Na rozdíl od předchozích ročníků letos nejde vypadnout v kvalifikaci, organizátoři totiž pozvali čtyřiadvacet závodníků, takže kvalifikace má jen rozřazovací efekt. Proti Světovému poháru se při X-Games jezdí po šesti, nikoliv po čtyřech.

Účast na X-Games je pro české závodníky prestižní záležitostí. Výjezd do zámoří přitom stojí hodně peněz. "Výdělečná atrakce by to byla pouze v případě, že by se to tam hodně povedlo," prohlásil Novotný.

Třinácté X-Games přinesou inovace

Letošní ročník také přináší nové disciplíny - slopestyle na lyžích žen a soutěž o nejlepší trik na skútru. Muži budou závodit na lyžích i snowboardu v Big Airu, slopestylu a U-Rampě, ve skikrosu na monolyži, skikrosu, snowboardcrossu a dalších čtyřech závodech na skútru. Ženy mají na programu skikros, slopestyle a U-rampu na lyžích i snowboardu a snowboardcross.

Krause čeká kvalifikace v pátek a finále v neděli, Novotný bude bojovat o postup do vyřazovací části také v pátek, finále se pojede v sobotu.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.