ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Tomáš Verner se už začne připravovat na mistrovství světa

Velikost textu:

Praha - Novopečený mistr Evropy Tomáš Verner je od zisku krasobruslařského titulu v jednom kole. Z oslav volně přešel do kolotoče rozhovorů pro česká i zahraniční média. Nyní už se ale musí připravovat na březnové mistrovství světa ve Švédsku, kde bude horkým favoritem.

Český krasobruslař Tomáš Verner
Český krasobruslař Tomáš Verner


Tomáš Verner ziskem evropského titulu ukázal, že se především po psychické stránce postupně učí srovnávat s rolí špičkového světového krasobruslaře. I když mu pořád hodně záleží na vylosování startovního pořadí a role favorita mu dokáže zamotat hlavu, na rozdíl od loňského šampionátu ve Varšavě se s tím v Záhřebu popral a dočkal se zlaté odměny.

A na mistrovství získal medaile hned tři a všechny zlaté, dvě malé medaile za krátký a dlouhý program a jednu finální za titul mistra Evropy. "Nemáme možnost bruslit ve více disciplínách. Krátký program a volná jízda jsou diametrálně odlišné. Proto jsem rád, že se také hodnotí, jen se o těch malých medailích neví," popisuje v Dobrém ránu sbírku svých mistrovských zlatých Tomáš Verner.

Úspěch je podle Reného Novotného, který spolu s Radkou Kovaříkovou před třinácti lety získal titul mistra světa v soutěži sportovních dvojic, o to cennější, že české krasobruslení má velice úzkou základnu kvalitních závodníků. "Proto je každý úspěch nesmírně cenný. Tomáš Verner potvrdil svůj talent. Je podobný typ bruslaře, jakým byl v minulosti Jozef Sabovčík," řekl Novotný.

O víkendu odjíždí Verner, který trénuje až šest hodin denně, do Kanady pracovat na svém krátkém programu. "Jedu tam hlavně čerpat inspiraci a pracovat s novým choreografem, kterého jsme přibrali do týmu, jinak o ledu to opravdu není," řekl České televizi. Před dvěma lety byl totiž mladý krasobruslař nařčen, že jeho choreografie jsou stále stejné.

Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.