ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Organizátory MS v Liberci trápí nízký zájem o vstupenky

Velikost textu:
aktualizováno 19. 1. 2009 19:46

Liberec - Přípravy na 47. mistrovství světa v klasickém lyžovaní v areálu ve Vesci u Liberce zhruba měsíc před zahájením vrcholí. Kvůli příznivému počasí z posledních dnů a dostatku sněhu panuje v týmu kolem Kateřiny Neumannové dobrá nálada, i když organizátory trápí malý zájem o vstupenky. Prozatím byla prodána necelá třetina lístků, pořadatelé však věří, že s blížícím se startem mistrovství bude zájem o tuto akci mezi diváky stoupat. Rozčarování nad finančními příjmy z akce vylepšují proběhlé dohody s některými marketingovými partnery i došlé prostředky z mezinárodního lyžařského výboru.

Přípravy vrcholí
Přípravy vrcholí
Otevřít galerii
 • Přípravy vrcholí autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Příprava na liberecké MS autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/609/60829.jpg?1231402731

Za prodej vstupenek organizátoři očekávají příjmy kolem 100 milionů korun, nyní činí tržby necelých 30 milionů. Neumannová si danou situaci vysvětluje typicky českým odkládáním všeho na poslední chvíli. Spolu s tvůrčím týmem však nenechává nic náhodě a pomáhat tvořit tuzemské i zahraniční propagační akce, především v sousedním Německu.

Se samotnou úpravou veseckých tratí se začalo v průběhu minulého týdne. "V současné chvíli máme upraveny dva 2,5kilometrové okruhy. Zbývající část trati se začne upravovat tento týden," informoval z místa dění sportovní ředitel organizačního výboru Michal Lamplot. Podle ideálních plánů by celý areál měl být plně připraven do 10. února.

Počáteční nezájem diváků prozatím nahrazují závodníci. Ze strany účastníků mistrovství je zájem o účast dokonce rekordní - v současnosti je na startovacích listinách přihlášeno 61 zemí. "Důvodem je výhodná poloha v centru Evropy i fakt, že mistrovství světa v Liberci je podmínkou pro kvalifikaci na zimní olympijské hry," vysvětluje Lamplot. Samotní závodníci považují vesecké tratě za velmi obtížné a podřizují tomu také přípravu. Tratě jsou opravdu těžké, je zde dost dlouhých a strmých stoupání, k mistrovství světa mají být navíc prodlouženy.

Tento týden bude kromě úprav povrchu areál poblíž Liberce sloužit k tréninku českých reprezentantů, kteří jsou zde již od minulého pondělí. I ti doufají ve větší zájem ze strany milovníků lyžování, ať už z Čech, či ze zahraničí.

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.