ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Bauer nakonec v Liberci nezávodil, opět ho zradilo zdraví

Velikost textu:
aktualizováno 18. 1. 2009 17:19

Liberec - Běžce na lyžích Lukáše Bauera opět zradilo zdraví, nenastoupil  proto na start dnešního testovacího závodu na 10 kilometrů klasickou technikou v Liberci. Stejně jako v sobotním skiatlonu vyhrál Jiří Magál a mezi ženami na poloviční trati Kamila Rajdlová.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer

Bauer původně dnešní start neměl v plánu, ale v týdnu si nechal pootevřená vrátka a v sobotu uvažoval o tom, že by běžel. "Ráno jsem se po probuzení necítil úplně v pohodě a nechtěl jsem riskovat komplikace v přípravě na mistrovství světa, když nešlo o Světový pohár," vysvětlil loňský vítěz elitního seriálu.

Po ranní rozmluvě s trenérem Miroslavem Petráskem se dohodli, že závod vynechá. "Měl divně v puse, v nose, celou noc mu nebylo dobře. Dostal hned od doktora nějaké léky," upřesnil kouč Petrásek. "Přitom jsme v týdnu trénovali jen třikrát lehce, nevím, jestli zase někde nastydl nebo se to pořád vleče od Tour de Ski," dodal trenér. Dnes večer přijede za Bauerem lékař Martin Koldovský. "Teď se trochu potí a večer uvidíme," prohlásil trenér.

Závod byl jednou z posledních zkoušek před mistrovstvím světa v Liberci, které začne za měsíc. Na startu byli mimo jiné reprezentanti Indie, Brazílie a Irska, kteří na šampionát ve Vesci trénují. Tratě byly dobře připraveny i díky mrazivým uplynulým dnům.

"Nejedná se o žádnou zkoušku na šampionát, ale každá příležitost organizovat závod je důležitá," řekl tiskový mluvčí šampionátu Zdeněk Soudný. "Závody mají jiný režim, než bude během mistrovství světa, nelze ani vyzkoušet logistiku či cokoli jiného přímo v areálu," uvedl Soudný. "Ale pro nás jako tým je vždy důležité absolvovat podobné závody. Pomáhá nám to vždy více se připravit na to hlavní," řekl.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.