ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Ve sjezdu trimfovali společně Pärsonová s Gisinovou, ve slalomu Rakušané

Velikost textu:
aktualizováno 18. 1. 2009 15:15

Zauchensee (Rakousko) - Sjezd žen v rakouském Zauchensee vyhrály shodným časem švédská mistryně světa Anja Pärsonová a Švýcarka Dominique Gisinová, která vybojovala své první vítězství ve Světovém poháru. Dvojnásobná vítězka seriálu Pärsonová zaokrouhlila počet svých triumfů již na čtyřicet. Třetí místo dnes se ztrátou 17 setin sekundy obsadila Američanka Lindsey Vonnová, která se díky tomu vrátila do čela Světového poháru. Z prvního místa sesadila Němku Marii Rieschovou, která dojela sedmá. Na Vonnovou ztrácí jedenáct bodů.

Švýcarská sjezdařka Dominique Gisinová
Švýcarská sjezdařka Dominique Gisinová

Česká lyžařka Dana Marková skončila den po svém debutu ve Světovém poháru na 55. místě opět jako poslední z klasifikovaných lyžařek. Na vítězné duo ztratila třiadvacetiletá závodnice téměř deset sekund.

Gisinová potvrdila, že Zauchensee je jejím oblíbeným místem v seriálu. Předloni v rakouském středisku vybojovala druhou příčku, své jediné umístění na stupních vítězů. "Na takovýhle výsledek jsem dlouho čekala. Nedělala jsem si dneska žádné zvláštní ambice, byla jsem uvolněná a to mi pomohlo předvést to nejlepší," uvedla třiadvacetiletá Švýcarka, kterou během kariéry zbrzdily zdravotní problémy. Připustila, že jí pomohlo i nízké startovní číslo 4, neboť v úvodu závodu byla lepší viditelnost.

Pärsonová si pátým vítězstvím ve sjezdu v kariéře spravila náladu po sobotní superkombinaci, v níž nebyla spokojena se třetím místem. "Včera jsem byla naštvaná, protože jsem mohla vyhrát, ale nechala jsem si to utéct. Ta porážka mi dodala motivaci navíc pro dnešní závod. Po deseti letech ve Světovém poháru mám často problém najít motivaci, ale tohle mi ukázalo, že jsem na tom dobře," prohlásila sedminásobná mistryně světa.

Vonnová na trati chybovala a nepovedlo se jí navázat na prosincové vítězství v jediném dosavadním sjezdu sezony v Lake Louise. Přesto byla celkem spokojena. "Moc chci a poslední zatáčku jsem nezvládla. Třetí místo ale není špatné," uvedla Američanka. V příštím týdnu bude hájit vedení v seriálu v Cortině d'Ampezzo, kde se pojedou dva sjezdy, obří slalom a super-G.

Slalom ve Wengenu ovládli Rakušané

Rakouští lyžaři Manfred Pranger a Reinfried Herbst ovládli druhý slalom Světového poháru za sebou. Ve švýcarském Wengenu dnes zvítězil potřetí v kariéře Pranger o 34 setin sekundy před Herbstem a vyměnili si pořadí oproti předchozímu závodu v Adelbodenu. Třetí skončil bývalý světový šampion Ivica Kostelič. 

Rakušané útočili dokonce na hattrick, neboť po prvním kole doplňoval oba medailisty v nejlepší trojici Benjamin Raich. Vedoucí závodník Světového poháru však ve druhé jízdě zaznamenal až patnáctý čas a klesl na pátou příčku.

Nikdo z českých reprezentantů do druhého kola nepostoupil. Kryštof Krýzl obsadil 44. místo, od postupu ho dělilo 82 setin. Martin Vráblík s Filipem
Trejbalem první jízdu nedokončili.

Rakouský sjezdař Manfred Pranger
Rakouský sjezdař Manfred Pranger
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.