ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Novotný skončil na MS ve snowboardcrossu na 29. místě

Velikost textu:
aktualizováno 18. 1. 2009 08:54

Gangwon (Korea) - Snowboardista Michal Novotný obsadil na mistrovství světa ve snowboardcrossu v korejském Gangwonu 29. místo. Druhý český účastník dnešního závodu Pavel Heiník skončil jednatřicátý. Žádný z českých snowboardcrossařů tak nevyužil šanci vybojovat si nominaci na olympiádu 2010 ve Vancouveru. Účast na hrách by jim zajistila nejhůře 16. pozice. První disciplínu šampionátu ovládl jednadvacetiletý Rakušan Markus Schairer, který v napínavém finále těsně porazil Francouze Xaviera de la Rue a Američana Nicka Baumgartnera.

Zlatou medaili ve snowboardcrossu získal na mistrovství světa Rakušan Markus Schairer.
Zlatou medaili ve snowboardcrossu získal na mistrovství světa Rakušan Markus Schairer.

Novotnému, který byl hlavní českou nadějí v Gangwonu, se nepovedlo navázat na druhé místo z nedávného závodu Světového poháru v Bad Gasteinu. Při čtvrtém startu na mistrovství světa těsně zaostal za svým nejlepším výsledkem, kterým je 28. místo z let 2003 a 2005.

V sobotní kvalifikaci obsadil třináctý snowboardcrossař z olympijských her v Turíně 28. příčku a dnes vypadl hned v první rozjížďce, v které jel mimo jiné s pozdějším bronzovým medailistou Baumgartnerem. Heiník, jenž postoupil z kvalifikace jako poslední dvaatřicátý, měl ve své jízdě vítěze celého závodu Schairera.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.