ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Koudelka skončil v Zakopaném sedmý

Velikost textu:
aktualizováno 17. 1. 2009 18:49

Zakopané - Český skokan Roman Koudelka obsadil v závodu Světového poháru v Zakopaném sedmou pozici a dalším umístěním v elitní desítce navázal na svou páteční čtvrtou příčku. Z vítězství se radoval Rakušan Gregor Schlierenzauer, jenž si vyměnil pozici oproti pátku s krajanem Wolfgangem Loitzlem, který byl dnes druhý.

Český skokan na lyžích Roman Koudelka
Český skokan na lyžích Roman Koudelka

Spolu s Koudelkou, jemuž patřila sedmá příčka už po prvním kole, dosáhl na body ještě pětadvacátý Martin Cikl. Musel ho však mrzet pokažený druhý skok, neboť po prvním kole byl dvanáctý. Z prvního kola překvapivě nepostoupil šestý muž pátečního závodu Jakub Janda, který skončil na 33. místě. Ondřej Vaculík byl čtyřicátý.

Devatenáctiletý Schlierenzauer předvedl v druhém kole nejdelší skok dne - 138,5 metru a vyhrál o rovných pět bodů před vítězem Turné čtyř můstků Loitzlem. Svým dnešním triumfem se postaral o sedmé rakouské vítězství za sebou, což je série, jakou podle agentury APA žádná jiná země v třicetileté historii SP nezaznamenala.

Po pátém vyhraném závodě v sezoně se mistr světa v letech Schlierenzauer dotáhl na rozdíl pouhých dvou bodů za lídra seriálu Simona Ammanna ze Švýcarska, jenž dnes skončil na třetím místě. Kolotoč Světového poháru se nyní přesouvá k závodům do Kanady a Japonska.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.