ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Biatlonista Björndalen vyhrál poprvé v letošní sezoně světového poháru

Velikost textu:

Ruhlpolding (Německo) - Veleúspěšný biatlonista a fenomén tohoto sportu Ole Einar Björndalen se dnes dočkal premiérového vítězství v letošním seriálu Světového poháru. Během pár dní již pětatřicetiletý biatlonista triumfoval v desetikilometrovém sprintu v německém Ruhlpoldingu.

Ole Einar Björndalen
Ole Einar Björndalen

Björndalen ani na jedné ze dvou střeleckých položek nechyboval a do cíle si pro 82. triumf v SP biatlonistů doběhl s více než půlminutovým náskokem před druhým Rakušanem Dominikem Landertingerem. Třetí skončil Nor Emil Hegle Svendsen.

Nejlepší z českých reprezentantů byl Michal Šlesingr na 17. místě. Při střelbě sice ani jednou nechyboval, ale na Björndalena nakonec ztratil minutu a dvacet vteřin. Nezopakoval tak úspěch z předchozího sprintu v Oberhofu, kde byl čtvrtý.

Bodoval ještě Zdeněk Vítek na 19. místě, další čeští reprezentanti se do první čtyřicítky nevešli. Jaroslav Soukup skončil na 42. příčce a zajistil si alespoň účast ve stíhacím závodu. To se nepovedlo Ondřeji Moravcovi, Tomáši Holubcovi a Romanu Dostálovi, kteří byli v sedmé desítce.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.