ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Švýcar Janka vyhrál kombinaci ve Wengenu, bodoval i 22. Krýzl

Velikost textu:
aktualizováno 16. 1. 2009 15:25

Wengen (Švýcarsko) - Švýcarský sjezdař Carlo Janka potěšil domácí fanoušky ve Wengenu, když zvítězil v superkombinaci Světového poháru. Dvaadvacetiletý objev sezony si připsal druhou výhru v kariéře s náskokem 22 setin sekundy před Italem Peterem Fillem. Třetí skončil další Švýcar Silvain Zurbriggen. Český reprezentant Kryštof Krýzl si připsal body za 22. místo.

Švýcarský sjezdař Carlo Janka
Švýcarský sjezdař Carlo Janka

Radost domácích diváků na Lauberhornu mohla být ještě větší, kdyby slalomovou část nepokazil Daniel Albrecht. Mistr světa v kombinaci vyhrál sjezd o 68 setin sekundy před Jankou, ale jednokolový slalom se mu nepovedl a klesl na šesté místo.

Průběžné vedení v SP zvýšil Rakušan Benjamin Raich, jenž skončil hned za Albrechtem. Další nepovedený závod má za sebou loňský majitel velkého křišťálového glóbu Bode Miller. Svéráznému Američanovi patřila po sjezdu nadějná šestá příčka, v rozhárané slalomové jízdě však chyboval a skončil bez bodů.

Ty si naopak i v druhé superkombinaci sezony připsal Krýzl, jenž v prosinci ve Val d'Isére vybojoval životní deváté místo. Dnes nabral velkou ztrátu v náročném sjezdu a do své silnější disciplíny slalomu odstartoval na rozbité trati až za elitní třicítkou. Přesto se dokázal z 38. pozice po sjezdu posunout o 16 míst.

Další český slalomář Martin Vráblík ztratil ve sjezdu přes sedm sekund a celkově byl čtyřicátý, třetí od konce. Specialista na rychlostní disciplíny Petr Záhrobský sjezd nedokončil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.