ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Skokanský rebel Bystöl neprošel testem na marihuanu

Velikost textu:
aktualizováno 16. 1. 2009 10:59

Oslo - Olympijský vítěz ve skoku na lyžích Lars Bystöl měl podle norských médií pozitivní dopingový test na marihuanu. Třicetiletý držitel zlaté medaile ze středního můstku z Turína dnes rozhlasové stanici NRK potvrdil, že loni v listopadu neprošel mimosoutěžní kontrolou. Řekl jen, že se nejednalo o žádnou látku zvyšující výkonnost.

Lars Bystöl
Lars Bystöl

Bystöl naposledy závodil loni v březnu v Kontinentálním poháru ve Vikersundu. Krátce předtím se dvakrát prosadil do první desítky v závodech Světového poháru, ale jinak nevybočil z tápání, které ho postihlo po překvapivém úspěchu na olympiádě v Turíně. Vedle zlata získal také bronz na velkém můstku a v soutěži družstev.

Rodák z Vossu platí za promarněný talent norského lyžování. Bystöl měl dlouho problémy s alkoholem, kvůli kterým byl opakovaně vyloučen z reprezentace. Kvůli pití se dostal v minulosti nakrátko i do vězení, protože řídil pod vlivem v alkoholu. Několikrát se v podnapilém stavu popral.

Ve Světovém poháru vyhrál jedinkrát, v únoru 2006 ovládl závod Turné čtyř můstků v Innsbrucku. Hned nato se stal mistrem světa v letech v soutěži družstev.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.