ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Kraus skončil v druhém závodu SP opět pátý, Šafář byl osmý

Velikost textu:
aktualizováno 10. 1. 2009 16:13

Les Contamines (Francie) - Navlas stejný scénář jako v minulém závodu v rakouském St. Johannu měl i druhý díl Světového poháru ve skikrosu pro obhájce celkového prvenství Tomáše Krause. Čtyřiatřicetiletý dvojnásobný mistr světa skončil také v Les Contamines na pátém místě, když po nezdaru v semifinále vyhrál finále B. V tom dojel na čtvrtém místě další český reprezentant Zdeněk Šafář, který tak celkově obsadil osmou pozici.

Skikrosař Tomáš Kraus
Skikrosař Tomáš Kraus

Z minulého závodu si Kraus přinesl několik šrámů a také dnes v Les Contamines začal při prvních jízdách cítit koleno. "Ale teď už to je dobré, jsem rád, že jsem se dal do kupy," uvedl. Jeho výsledkům prý chybí trochu štěstí. "Ale na to se nedá spoléhat, příště něco lehce změním na startu," plánoval skikrosař. Fyzicky se prý cítí v pohodě. "Je to jen otázka času, kdy se to zlomí," prohlásil.

Šafářovi se v Les Contamines daří, osmý tam skončil už potřetí. Jen jednou byl ve Světovém poháru lepší, předloni v Japonsku dojel na šestém místě. "Ta trať mi tady sedí, líbí se mi, ale také je to o tom, že mám konečně kolem sebe lidi na servis, fyzioterapeuta a mám víc času na sebe," okomentoval pozitivum letošní sezony, v níž českému reprezentačnímu týmu pomáhají bratři Lučanové.

Loni se Šafářovi sezona nevydařila. "Takže jsem rád, že se to vrací tam, kde jsem byl před dvěma lety," podotkl. První vyřazovací jízdu vyhrál, v druhé dojel hned za vítězem, ale v semifinále po dramatickém boji na startu vypadl. "A ve finále jsem se málem vybil," dodal s úsměvem. "Takže jsem moc rád, že jsem v osmičce," prohlásil Šafář.

SP ve skikrosu v Les Contamines:

Muži: 1. Matt (Rak.), 2. Delbosco (Kan.), 3. Wittner, 4. Zangerl (oba Rak.), 5. Kraus (ČR), 6. Schmid (Švýc.), ...8. Šafář, 58. Jan Kopřiva, 62. Čermák, 66. Kučera, 68. Jakub Kopřiva (všichni ČR)

Průběžné pořadí SP (po 2 z 10 závodů): 1. Matt 180, 2. Schmid 140, 3. Delbosco 116, 4. Kraus 90, ...13. Šafář 41

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.