ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Loitzl zvítězil i v Innsbrucku a míří za triumfem

Velikost textu:

Innsbruck (Rakousko) - Rakušan Wolfgang Loitzl vyhrál třetí závod ve skocích na lyžích Turné čtyř můstků v Innsbrucku a udělal velký krok za celkovým vítězstvím. Tři dny poté, co v Garmisch-Partenkirchenu vybojoval svůj první triumf ve Světovém poháru, dnes zvítězil znovu o sedm desetin bodu před krajanem Gregorem Schlierenzauerem.

Skokan na lyžích
Skokan na lyžích

V čele průběžného pořadí zvýšil Loitzl svůj náskok z půl bodu na téměř 16 bodů, neboť jeho nejbližší soupeř Švýcar Simon Ammann skončil na Bergiselu až osmý.

Z českých skokanů bodoval jen Roman Koudelka, který se podělil o 19. místo s Tomem Hildem. Norský závodník v prvním kole vyřadil vítěze Turné z roku 2006 Jakuba Jandu, jenž obsadil 32. místo a poprvé v letošním Světovém poháru nebodoval. Koudelka vyhrál k.o. duel s třetím českým účastníkem závodu Ondřejem Vaculíkem, který skončil na 48. místě.

V průběžném pořadí Turné je Koudelka šestnáctý, Jandovi patří 26. pozice.

První kolo vyhrál Němec Martin Schmitt a útočil na první vítězství ve Světovém poháru po téměř sedmi letech. Nakonec se musel vítěz 28 závodů SP smířit s třetím místem. V druhém kole mu stačil výkon 125,5 m na osmé místo a klesl za rakouskou dvojici. Druhé kolo vyhrál nejdelším skokem dne (129 metrů) Rus Dmitrij Vasiljev.

Turné vyvrcholí úterním závodem v rakouském Bischofshofenu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.